Most nehezebb, mint valaha, hogy felhívja a figyelmet a zenéjére. Bárki, aki zenét hirdet, drága hibákat követhet el.
Saját zenéjének népszerűsítése a közösségi média platformokon manapság a legtöbb művész életének nélkülözhetetlen részévé vált. Facebook Instagramm, YouTube & Co. a fő márkák a nagy címkék, amelyek már a fizetett hirdetések a Facebook, Instagram, YouTube & Co. sok éven át annak érdekében, hogy rövidebb idő alatt még több potenciális rajongót érjünk el. az alábbiakban felsoroltam a 10 legnépszerűbb hibát, amelyeket mindenképpen el kell kerülnie az első fizetett hirdetési kampányában. Ez nem csak időt, idegeket és pénzt takarít meg, hanem lehetővé teszi, hogy sokkal gyorsabban növekedjen a zenével olyan streaming platformokon, mint a Spotify. Gyerünk!
1. számú hiba: hirdetéseit a bejegyzés alatt található „kiemelés” funkcióval foglalja le.
Csábítónak tűnhet: „ez a bejegyzés 95% – kal sikeresebb, mint a többi bejegyzésed. Hirdesse azt 10 xhamsterrel, hogy még több embert érjen el a célcsoportjában”. Facebook Instagram bárki, aki egy kicsit hosszabb ideig használja a Facebook-ot vagy az Instagram-ot, valamikor el kellett volna olvasnia ezt az értesítést. Miért kell tartózkodnia ettől a funkciótól? Egyrészt a célzási lehetőségek nagyon korlátozottak. Például meghatározhatja a célcsoportot. csak nagyon általános túlfogalmakkal, például a különböző műfajok meghatározásával. Másrészt a kampány befejezése után nem kap részletes értékelést. Más szavakkal, nem gyűjthet olyan értékes információkat a célközönségről, amelyeket például a következő kiadványnál figyelembe vehet.
Ehelyett használja a Facebook Business Managert. A big blue brother önkiszolgáló platformja lehetővé teszi a kampányok sokkal hatékonyabbá tételét. A különböző kampánycélok mellett, beleértve a „videómegtekintéseket”,” interakciókat „vagy” konverziókat”, sokkal pontosabb beállításokat is megadhat a célzáson belül: életkor, nem, lakóhely, érdeklődési körök, elhelyezések, operációs rendszer és még sok más.
2. számú hiba: ugyanazt a hirdetési adathordozót használja a hírcsatornához & történet.
Nagyon gyakori hiba, amelyet újra és újra megfigyeltem, a reklámanyagok helytelen méretei. Klasszikus forgatókönyv: négyzet alakú „ki-most ugratások” az Instagram-történetekben. Míg az Instagram lehetőséget ad a teljes képernyős hirdetésekre, sajnos sok hirdető továbbra is ugyanazt a médiát használja, amelyet a hírcsatornákban játszanak le. Miért nem ajánlom ezt, sőt nem is tanácsolom? Egyrészt értékes hirdetési helyet ad el (amelyben például használhatja a saját hirdetési területét). másrészt a Facebook rosszabbul értékeli hirdetéseit a minőség szempontjából, ami magasabb költségekhez vezethet 1000 megjelenítésenként (CPM).
Tehát győződjön meg arról, hogy a legjobb esetben a szerkesztő mindig szállít egy verziót a hírcsatornához (1:1 vagy 4:5, legfeljebb 60 másodperc), valamint egy verziót a történethez (9:16, legfeljebb 15 másodperc). Ezen felül, így lehetősége van különféle cselekvésre ösztönzésre, például ” kattintson ide!”és” SwipeUp!”használja.
3. hiba: a „konverziók” helyett a „forgalom” lehetőséget választja kampánycélnak, hogy hirdetéseket helyezzen el a Spotify dalán.
A cikk elején már röviden beszéltünk a Facebook / Instagram különböző kampánycéljairól. Különösen az elején gyakran túlterheltek, majd döntenek a legnyilvánvalóbb dologról: a forgalmi kampányról. A dalod forgalma a Spotify-on elvileg szintén nagyszerű dolog, de végül azt akarja, hogy az emberek is hallgassák a dalt.
Itt jön létre a konverziós kampány. Itt a Facebook kifejezetten azokat a felhasználókat szólítja meg a célcsoporton belül, akik a múltban nem csak hasonló hirdetésekre kattintottak, hanem a céloldal tartalmával – az Ön esetében a dalával – is kapcsolatba léptek. Bár a CPM-ek és a kattintásonkénti költségek viszonylag drágábbak, végül megéri. Próbáld ki!
4. számú hiba: a cél címe a Spotify URL-je.
Röviddel a foglalási folyamat vége előtt megkérdezi, hogy hova kell vezetnie hirdetése. A legtöbbnek, a válasz: természetesen, közvetlenül a dalomra a Spotify-on. Kinek van most URL-je (pl. https:// open.spotify.com/show/5XCru4 …) a Hirdetéskezelőben meg fog lepődni a kampány vége után, hogy miért sikerült kevés vagy egyáltalán nem eredményt elérni.
Miért van ez így? Sajnos az Instagram csak a saját alkalmazáson belüli böngészőjével nyitja meg a hirdetéseket. Ez viszont ahhoz a tényhez vezet, hogy csak a Spotify weblejátszót láthatja, vagy egyelőre egy hatalmas cookie-bannert. Aztán a kijózanító megjegyzés, hogy először be kell jelentkeznie a játékhoz. És legyünk őszinték: ki kattint ötször, majd beírja az e-mail címét és jelszavát? Tényleg senki.
Hogyan lehet ezt megkerülni? Használjon olyan mély összekötő eszközt, mint az URLGenius vagy az Adjust. Ezekkel a platformokkal olyan linkeket hozhat létre, amelyek arra késztetik a felhasználó eszközét, hogy közvetlenül nyissa meg a Spotify alkalmazást. A dal elkezd játszani közvetlenül & potenciális rajongók mentheti közvetlenül a lejátszási listákat. Ezenkívül további információkat is gyűjthet a háttérprogramban, például az Android és iOS eszközök „app open ratios” – ját.
5. hiba: a célcsoport túl kicsi
Még akkor is, ha hirdetései jól futnak, figyelnie kell a gyakoriságra – pontosabban, hányszor látták már a célcsoporton belüli emberek a hirdetést? Szemléltetésül ez azt jelenti, hogy ha 30 000 megjelenítést ér el, de csak 10 000 ember abszolút elérését éri el, akkor a 10 000 ember mindegyike már háromszor látta hirdetését.
Akkor feltétlenül növelnie kell a célcsoportot, mert úgy tűnik, hogy a Facebook nehezen talál új embereket. A hideg közönség számára, amelyekről még nincs részletesebb információ, ezek az elején is > 1 millió lehetnek. Csak később van értelme tovább szűkíteni a célcsoportot a demográfiai jellemzők alapján.
6. számú hiba: hirdetésének csak egy verzióját teszteli
Mielőtt túl gyors következtetéseket vonna le arról, hogy egy kampány jól működött-e vagy sem, létre kell hoznia saját referenciáit. Ehhez érdemes kipróbálni a zenei videó különböző kivonatait egymás ellen. Ezzel az A/B teszttel meghatározhatja, hogy bizonyos képekre a felhasználók gyakrabban kattintanak-e. A legfontosabb kulcsfigura itt az „átkattintási arány” (röviden CTR). A CTR-t százalékban mérik, és megmutatja, hogy hány ember kattintott a hirdetésére a megjelenítésekhez képest. Így például az 1. verzió,
amelyben egy előadási jelenetet lát, néhány nap múlva a CTR 1, 2%, míg egy olyan videó, amelyben személyesen beszél a kamerába a nézővel, 2, 8% – os CTR-vel rendelkezik. Itt érdemes lenne kikapcsolni Verzió 1 hogy minél több kattintást a költségvetés.
7. hiba: nem követi az adatokat a Facebook Pixellel
Cookie-k, reklámkövetők és felhasználói elemzések. Ami a múltban elsősorban negatívnak hangzott Önnek, mint magánfelhasználónak,most hirdetőként előnyös. A pixel segítségével célzott módon gyűjtheti a felhasználói adatokat, és így új célcsoportokat hozhat létre. Például a Facebook képes. azok alapján, akik az utolsó hirdetésekre kattintottak, vagy meglátogatták az Ön webhelyét, hozzon létre egy új, hasonló célcsoportot – az úgynevezett „hasonmás közönséget”. A mesterséges intelligencia és az algoritmus segítségével olcsóbban és hatékonyabban érheti el potenciális rajongóit.
8. hiba: a hirdetés túl kevés költségvetéssel fut túl hosszú ideig
A legtöbb művész, különösen az elején, nagyon korlátozott költségvetéssel rendelkezik a marketing számára. Ezért fontos, hogy a költségvetést a lehető leghatékonyabban használják fel. Amikor a Spotify, az Apple Music & Co. irányába mutató kiadási kampányokról beszélünk., a költségvetés mellett itt döntő fontosságú az időzítés. Az aranyszabály itt: az első 72 óra számít, de az első hét is rendkívül fontos. Minél több forgalmat és interakciót generálhat ez idő alatt, annál inkább a platformok helyezik el az algoritmikus lejátszási listákba. Például a Spotify: Release Radar, Discover Weekly és Radio.
Mit jelent ez Önnek és a hirdetéseinek? Nem számít, mennyi költségvetés van elérhető-személyzet, hogy értelmesen. Például költse el a teljes költségvetés 50% – át a kampány első három napján. Aztán amíg
A hét végén további 30%, a fennmaradó 20% pedig a 8-14. Ez növeli annak valószínűségét, hogy a Spotify automatikusan új embereknek játssza le zenéjét.
9. hiba: a hirdetések unalmasak
Olyan nehéz, mint amilyennek hangzik: a zenészek sok hirdetése egyszerűen unalmas és monoton. A probléma: az összes többi hirdetés mellett megy le. Helyezze magát a felhasználó cipőjébe. Senki sem nyitja meg az Instagram alkalmazást, hogy tudatosan nézze meg a hirdetéseket. Amire szüksége van, az egy úgynevezett „minta megszakítás”. Valami, ami megállítja az embereket. Ha az első néhány másodpercben valami észrevehető dologgal indítja el hirdetését, amire a néző nem számít, ez jelentősen növelheti a CTR-t. Légy őrült, légy kreatív! Egy másik kis tipp: Ha a videódban a kamerába beszélsz a nézővel, a legtöbb ember először hang nélkül játssza le hirdetését. Mivel azonban az üzenete hang nélkül nem fog találkozni, sok potenciális kattintót elveszíthet. Oldja meg ezt a problémát feliratok beillesztésével. A CTR köszönetet mond az erőfeszítésért!
10. hiba: soha nem indul el.